Однокомпонентні поліуретанові клеї та герметики

   Однокомпонентні поліуретани добре відомі своїми еластичними властивостями, які забезпечують меншу усадкову деформацію під час затвердіння та краще поглинання зовнішнього тиску від вібрації та ударів, високі механічні характеристики та адгезію до різноманітних основ. Вони використовуються як для склеювання, так і для герметизації.

У результаті однокомпонентні поліуретани є чудовим варіантом для гнучкого ламінування, будівництва та транспортування та монтажу.

Поліуретани (PUR) були винайдені в 1930-х роках і знайшли численні промислові застосування. Поліуретан використовується в клеях з 1950-х років. Вони класифікуються як одно- або двокомпонентні поліуретанові клеї, і кожна категорія містить кілька різних типів клеїв. Реактивні однокомпонентні поліуретанові клеї мають ізоціанатні функції, які реагують з атмосферною вологою або вологою в основі. Однокомпонентні поліуретанові клеї не вимагають попереднього змішування перед нанесенням, на відміну від двокомпонентних поліуретанових клеїв.

Вони забезпечують чудову еластичність, яка забезпечує меншу усадкову деформацію під час затвердіння та краще поглинання зовнішнього тиску від вібрації та ударів, високі механічні характеристики та адгезію до різноманітних основ. У результаті однокомпонентні поліуретани є чудовим вибором для гнучкого ламінування, будівництва та транспортування та складання.

Однокомпонентні поліуретанові клеї можуть бути реакційноздатними, аморфними або кристалічними.

Рідкі поліуретанові клеї

Рідкі поліуретанові клеї що забезпечують високу міцність для міцного з’єднання, швидке затвердіння для швидкого виробництва та стійкість до миття для надійної адгезії навіть у вологому середовищі. Рідкі поліуретанові клеї можуть бути використані в сендвіч-панелях для будівництва та транспорту, гнучкої упаковки для ламінату з паперовими кришками, агломерації пробок, скрабів та ін.

Термоплавкі поліуретанові клеї (HMPUR)

PUR є «реактивним» клеєм, тому що для міцного адгезивного з’єднання потрібна хімічна реакція. Реактивний термоплавкий поліуретановий клей (HMPUR) — це клей без розчинників, який містить 100 % твердих частинок. Він цінується за високу міцність в необробленому стані, гарну атмосферостійкість, широкий діапазон адгезії до різних матеріалів, високу швидкість виробництва та ін. У сімействі HMPUR є аморфні та кристалічні однокомпонентні поліуретанові клеї.

o Аморфний поліуретан стає більш в’язким і липким при охолодженні та має чудову адгезію на складних основах, таких як оброблений фторуглеродом текстиль або мембрани, але залишається м’яким. Це робить його ідеальним для ламінування текстилю, особливо для застосування при низьких температурах для тонких дихаючих мембран.

o Кристалічні поліуретанові клеї можуть використовуватися в автомобільній промисловості для жорсткого склеювання поверхонь (автомобільний пластик, килимове покриття тощо). Ці клеї стійкі до тепла, холоду і вологи. Кристалічний поліуретан стає твердим, зберігаючи хорошу жорсткість, коли температура опускається нижче точки плавлення.

Поліуретанові герметики

Поліуретановий герметик славиться хорошою міцністю і простим приготуванням. Він також може адаптуватися до розширення та деформації швів або тріщин, викликаних змінами температури. Проте клеї з модифікованих полімерів все частіше замінюють поліуретанові герметики, оскільки вони вимагають низького рівня ґрунтовки, менше впливають на здоров’я та навколишнє середовище та мають кращу стійкість до ультрафіолету. Поліуретанове склеювання та герметизація використовується на транспорті (автобусному, залізничному, морському), будівництві та ін.